Technologia bezprzewodowa jest zazwyczaj rozliczana jako nowsza, chłodniejsza, wygodniejsza alternatywa dla naszych tradycyjnych urządzeń podłączanych do sieci - ale czy przy zakupie myszy i klawiatur komputerowych, bezprzewodowa jest zawsze najlepsza? Przyjrzyjmy się niektórym zaletom i wadom obu opcji.

Zalety myszy i klawiatur bezprzewodowych
Swoboda przemieszczania się

Większość myszy i klawiatur bezprzewodowych/Bluetooth może być używana w odległości do 9 m od nadajnika, jednak w tej odległości istnieje ryzyko napotkania na przeszkody i opóźnienia. Swoboda poruszania się dalej sprawia jednak, że myszy bezprzewodowe są szczególnie przydatne do nawigacji podczas prezentacji lub współpracy z kolegami na ekranie.

Łatwiej jest podróżować z

Dzięki bezprzewodowej klawiaturze lub myszy nie musisz martwić się o zwijanie przewodów (tylko po to, aby rozplątały się i zaplątały w torbie na laptopa), gdy jesteś w podróży. Odbiornik USB można pozostawić podłączony do urządzenia, aby natychmiast wznowić pracę, gdy jesteś w pociągu lub w kawiarni - bez konieczności szukania portów USB z boku laptopa.

Zmniejsza bałagan

Jeśli jesteś minimalistą, pokochasz sposób, w jaki klawiatury i myszy bezprzewodowe wyglądają na biurku czysto i nowocześnie. Będziesz cieszyć się czystą, schludną przestrzenią, w której żadne kable nie zabiorą cennego miejsca, ani nie zaplączą się do innych rzeczy.

Przyczynia się do dobrej ergonomii stanowiska pracy

Im bardziej schludne i przejrzyste jest biurko, tym łatwiej będzie ustawić klawiaturę i mysz, aby zapewnić wygodne ułożenie i postawę. Upewnij się, że zarówno klawiatura, jak i mysz znajdują się w jak największym stopniu w centrum ciała - skręcanie lub pochylanie się, aby po nie sięgnąć, może z czasem przyczynić się do bólu, bólu i urazów.

Wady myszy i klawiatury bezprzewodowej/bluetooth
Wolniejszy i podatny na zakłócenia 

Chociaż rzadko zdarza się, że myszy i klawiatury bezprzewodowe i Bluetooth mogą mieć zakłócenia lub być nieco wolniejsze niż ich przewodowe odpowiedniki. Choć ogólnie rzecz biorąc jest to niezauważalne, może to być nie do przeoczenia dla graczy lub każdego, kto wymaga absolutnej precyzji w swojej pracy.

Może się wyczerpać

Ponieważ nie są one podłączone do źródła zasilania, myszy i klawiatury bezprzewodowe nieuchronnie wymagają ładowania. Ogólnie rzecz biorąc, żywotność baterii jest imponująco długa, ale nie eliminuje to całkowicie ryzyka uwięzienia przy martwej myszy lub klawiaturze.

Baterie zamienne

Jeśli mysz lub klawiatura jest zasilana bateryjnie, trzeba będzie nadal wymieniać baterie, co w dłuższej perspektywie może być kosztowne.

Zalety myszy przewodowych i klawiatury
Niezawodny

Jeśli planujesz wyjąć ze sobą mysz lub klawiaturę, aby móc pracować ergonomicznie w podróży, nie chcesz nagle wyczerpać baterii. Całkowicie wyeliminuj to ryzyko, decydując się na technologię przewodową, co oznacza, że Twoje akcesoria skończą się na laptopie.

Szybko

Ponieważ przewodowa mysz i klawiatura są podłączone bezpośrednio do laptopa lub komputera, nie musisz się martwić o opóźnienia lub zakłócenia.

Niższa cena

Jeśli szukasz taniej opcji, często możesz znaleźć przewodowe myszy i klawiatury w wersjach mniej niż bezprzewodowe.

Bezpieczne

Niektórzy pracodawcy kwestionują bezpieczeństwo połączeń bezprzewodowych; aby wyeliminować wszelkie ryzyko, należy zdecydować się na połączenia przewodowe i podłączyć urządzenia bezpośrednio do laptopa lub komputera.

Wady myszy przewodowych i klawiatury
Nie tak czysty

Posiadanie przewodów na całym biurku może zepsuć czystą estetykę, a nawet spowodować konieczność pochylania się lub skręcania w celu dotarcia do różnych przedmiotów. Jeśli zdecydujesz się na przewody, postaraj się nie splątać przewodów, aby uniknąć uszkodzeń.

Więcej kłopotów do noszenia

Przewody zwiększają objętość i wagę - zwłaszcza jeśli starasz się podróżować lekko. Mogą też zaplątać się w torbie z innymi przedmiotami, co sprawia, że w miejscach publicznych, takich jak pociągi czy kawiarnie, jest to bardziej kłopotliwe.

Muszę się podłączyć

Posiadanie przewodowej myszy i klawiatury oznacza, że jeśli jesteś w podróży, musisz stale podłączać i odłączać połączenie USB po każdym zatrzymaniu i rozpoczęciu pracy. Choć nie jest to do końca rozwiązanie kompromisowe, to jednak jeśli zależy Ci na wygodzie, najlepszym rozwiązaniem jest połączenie bezprzewodowe.

Podsumowując, istnieje solidna obudowa do wyboru zarówno przewodowych jak i bezprzewodowych myszy i klawiatur. Jeśli dużo podróżujesz lub chcesz zachować minimalistyczną stację roboczą, bezprzewodowa może być dla Ciebie. Jeśli jesteś graczem, projektantem lub kimkolwiek innym, kto potrzebuje precyzji i niezawodności, to zdecyduj się na przewodowe.

Swoje biuro wyposażysz na https://alibiuro.pl/