Przenośna drukarka pozwala zaoszczędzić mnóstwo czasu i pieniędzy, które w przeciwnym razie zostałyby wydane na podróż do drukarki stacjonarnej, aby coś wydrukować, a następnie w drodze powrotnej, aby przekazać to komu jest to potrzebne. Na przykład, dystrybutor może chcieć drukować paragony podczas podróży, dostarczając towar swojemu klientowi. Niewiele badań wymaga zakup mobilnej drukarki. Badania te są budowane wokół Twoich wymagań. Oto trzy wskazówki, jak wybrać drukarkę mobilną.

"Zwiększanie produktywności" jako takie nie może być mierzone jako pozycja. Różne firmy i osoby fizyczne mają różne znaczenia lub definicje tego wyrażenia. Niektóre z nich chcą otrzymywać wyniki w czasie rzeczywistym; inne mogą chcieć oszczędzać pieniądze, podczas gdy jeszcze inne chciałyby, aby ich praca odzwierciedlała profesjonalizm.

Jak wybrać drukarkę mobilną?

Główne punkty, które należy zbadać i rozważyć przy wyborze drukarki mobilnej, to..:

  • Środowisko
  • Prędkość drukarki przenośnej
  • Łatwość użytkowania

1] Środowisko

Przenośne drukarki idą z użytkownikiem i dlatego są narażone na ciepło, zimno, deszcz, kurz, itp. Jednym z najbardziej rozważanych czynników jest możliwość częstego upadku. Również waga i rozmiary drukarki mobilnej powinny umożliwiać jej łatwe przenoszenie.

Weź pod uwagę wytrzymałą drukarkę, która jest w stanie wytrzymać różne warunki pogodowe i wstrząsy. Strata jest wielokrotnie większa, gdy potrzebujesz drukarki i przestała ona działać, ponieważ została upuszczona lub wystąpił inny problem.

Specyfikacje drukarek przenośnych posiadają stopień ochrony IP, który, jeśli jest wyższy, lepiej nadaje się do pracy mobilnej. Stopień ochrony IP wynoszący 3 lub więcej jest najlepiej zabezpieczony przed deszczem i kurzem. Betonowa drukarka przenośna powinna być w stanie wytrzymać wiele 5-metrowych upadków.

2] Prędkość drukarki przenośnej (przepustowość)

Drukarka mobilna jest częściej używana do drukowania paragonów i faktur na miejscu. Prędkość drukowania drukarek przenośnych powinna być dobra, aby uniknąć opóźnień i nie zmuszać klientów do czekania. Szybkość drukowania drukarek przenośnych jest mierzona w calach na sekundę (IPS).

W celu wygenerowania grafiki i sformatowania kodów kreskowych, drukarka może być również zmuszona do pobrania informacji z komputera przenośnego. Czas potrzebny na te funkcje jest odzwierciedlony w przepustowości, a nie w calach na sekundę. Dlatego też przepustowość powinna być również rozumiana przed wyzerowaniem w drukarce mobilnej. Pamiętaj, że przepustowość jest również zależna od tego, jak utrzymujesz drukarkę. Regularne czyszczenie itp. jest zalecane i powinno być łatwe do wykonania. Sprawdź fizyczną strukturę drukarki mobilnej, aby wiedzieć, czy możesz ją łatwo wyczyścić - bez konieczności otwierania całego urządzenia.

3] Łatwość użytkowania

Mobilna drukarka będzie używana przez ludzi w podróży. Oznacza to, że wsparcie techniczne rzadko będzie dostępne w zasięgu ręki, jeśli cokolwiek stanie się z drukarką. Wymiana baterii, ładowanie kartridży i usuwanie zacięć kartridży to niektóre z funkcji, które użytkownik może być zmuszony wykonywać na miejscu, z dala od zwykłych pracowników wsparcia technicznego.

Wybrana drukarka przenośna powinna być łatwa w użyciu w takim sensie, że osoba korzystająca z niej powinna być w stanie łatwo wykonać powyższe zadania - bez konieczności polegania na pomocy technicznej.