Wiesz, jak to jest. W dzisiejszych czasach ludzie spędzają więcej czasu w pozycji siedzącej niż kiedykolwiek. Jazda samochodem, jedzenie, oglądanie telewizji, gry, praca, wszystkie takie rzeczy i wiele innych są wykonywane w tym samym fotelu lub innym miejscu. Sama ilość czasu, który spędzamy w pozycji siedzącej, może mieć realne konsekwencje dla naszego ciała. Podczas gdy kręgarze mogą być zachwyceni i nurkować do swojego basenu pełnego gotówki na chichoty, ci, którzy cierpią z powodu bólu pleców nie są w nastroju do świętowania! W tym artykule sprawdzamy jedne z najlepszych poduszek lędźwiowych do krzeseł biurowych i samochodów, które zapobiegają najgorszym z bólów i dolegliwościom.

Niezależnie od tego, czy szukasz najlepszego oparcia dla krzeseł biurowych czy foteli samochodowych, trafiłeś we właściwe miejsce. Na tej liście umieściliśmy nawet kilka najlepszych aparatów korekcyjnych do postawy ciała.

Choć eksperymentowanie z kilkoma modelami może być najlepszym sposobem na znalezienie najlepszego produktu dla Ciebie, rozumiemy, że ograniczenia budżetowe mogą tego nie umożliwiać. Jeśli ból pleców utrzymuje się lub pogłębia, zalecamy konsultację z lekarzem.

Przewodnik dotyczący podpór pleców Część I: Ogólne wskazówki dotyczące poduszek lędźwiowych na plecy do foteli i krzeseł biurowych
Co to jest poduszka podtrzymująca odcinek lędźwiowy? Poduszka lędźwiowa jest specjalnie zaprojektowana do podtrzymywania kręgosłupa ludzkiego ciała. Oparcie zapewnia dobre podparcie i wystarczającą swobodę ruchu dla użytkownika. Pomoże ona poprawić postawę ciała i jest szczególnie ważna dla osób cierpiących na rwę kulszową lub przepuklinę dysku. Podparcie lędźwiowe zapewni, że po dłuższym siedzeniu nie wpadniesz w pozycję pochyloną.

Dla zapewnienia optymalnego komfortu proponujemy wybór produktu z pianki z pamięcią dla różnych pozycji i pozycji siedzących. Każde z naszych ciał jest niepowtarzalne. Ponadto, dobrze jest wiedzieć, że nie jesteśmy stworzeni do siedzenia, chcemy ruchu i zróżnicowania. Dlatego dobre, ergonomiczne oparcie to połowa układanki, nadal chcesz wstawać i poruszać się okresowo.

Jedną z najczęstszych dolegliwości osób spędzających zbyt dużo czasu na siedząco jest ból w dolnej części pleców. Ból szyi, barków i innych obszarów pleców pojawia się sporadycznie, ale nie tak często, jak demony w dolnej części pleców. Drapanie i zła postawa ciała mogą nasilić te bóle i bóle. Według National Institute of Neurological Disorders and Stroke około 80 procent dorosłych w pewnym momencie życia doświadcza bólu w dolnej części pleców.

Prawda jest taka, że jedną z najlepszych rzeczy, jakie można zrobić na bóle i bóle, są ćwiczenia i/lub rozciąganie. Ale wchodzenie w tę jogiczną rutynę każdego ranka przed świtem po prostu nie jest dla większości ludzi rzeczywistością. Jedną z najlepszych rzeczy, jakie możesz zrobić dla swoich pleców, jest dodanie podpory lędźwiowej do swojego krzesła. Nawet zwinięty ręcznik jest lepszy niż nic, jeśli chodzi o wspomaganie dolnych partii pleców. Jeśli już zmagasz się z przewlekłym bólem pleców, możesz rozważyć zastosowanie sztywnego podparcia pleców. Sprawdziliśmy kilka najlepszych aparatów ortodontycznych na postawę i bóle dolnej części pleców w sekcji "Wybór" poniżej.

Sam ruch jest po prostu jednym z najlepszych przeciwników bezczynności. Gorąco zachęcamy naszych kolegów graczy i dżokejów do robienia krótkich przerw co około 20-30 minut. Bez względu na to, czy chodzi o przekąskę, pójście do łazienki, czy o energiczne skakanie po fotelu w biurze - wszystko jest dobre. Nawet stosując się do tej ogólnej zasady, nadal bardzo ważne jest, aby mieć ustawione odpowiednie krzesło i biurko. Jest to podwójnie ważne, jeśli pracujesz w środowisku biurowym i masz na przykład umiarkowaną ilość dojazdów do pracy każdego dnia.

Coraz więcej dowodów na to, że duża część wszystkich "nowoczesnych" problemów z szyją i plecami wynika ze zbyt dużej ilości siedzeń i niewystarczającej ilości spacerów. Niestety, nasz styl życia wymaga od nas siedzenia - czy to do pracy, na zajęcia, czy do zabawy. Jeśli nie da się tego uniknąć, równie dobrze możemy zrobić wszystko, aby nasze biurko i krzesła były jak najwygodniejsze.

Część II: Czy poduszki lędźwiowe oparcia pleców naprawdę działają?
W ostatnich dziesięcioleciach przeprowadzono wiele badań nad skutkami niezdrowego i zdrowego miejsca pracy. Pojawiło się wiele interesujących wyników i danych liczbowych. Oczywiście, z wielu z tych badań wyciągnięto dość przewidywalne wnioski: "Zdrowe miejsce pracy jest lepsze zarówno dla pracownika, jak i dla pracodawcy". Wracając na swoje krzesło, przedstawię kilka faktów dotyczących ergonomicznego oparcia.

Wiele firm opracowało ergonomiczne programy dla swoich pracowników. Istnieje wiele przykładów firm, które na wcześniejszym etapie stwierdziły, że dzięki lepszej ergonomii można osiągnąć duże zyski. Poniżej przedstawiamy kilka z nich.

Część III: Korzyści płynące z zastosowania poduszek podtrzymujących plecy i odcinek lędźwiowy
Korzystanie z ergonomicznego krzesła biurkowego ma kilka zalet. Praca na ergonomicznym krześle biurkowym jest nie tylko zdrowsza, ale również mniej stresująca. Zapobiega to regularnym zakłóceniom dnia pracy. Zwykłe krzesło stacjonarne zapewnia również dużo komfortu, ale nie stanowi kompromisu dla komfortu, który stanowi ergonomiczną alternatywę. Są to najważniejsze korzyści wynikające z zastosowania poduszki na krzesło.