Uzyskanie nowej podstawki pod monitor stacjonarny może wydawać się prostym i prostym wyborem. W końcu większość z nas po prostu chce mieć proste przedłużenie, aby utrzymać nasz wyświetlacz na miejscu. Jednak w przypadku stacji roboczych i konfiguracji z dwoma monitorami lub wieloma monitorami znalezienie odpowiedniej podstawy pod monitor, która będzie odpowiadała wszystkim Twoim potrzebom w zakresie ergonomii i komfortu, może być zniechęcające. Mając do dyspozycji różne modele i wersje różnych marek, wybór konkretnego produktu do naszej stacji roboczej może być trudny. Podstawka pod monitor jest niezbędnym elementem każdej stacji roboczej lub komputera, który podwaja system rozrywkowy, dlatego też powinna ona działać nie tylko jako proste narzędzie, które utrzymuje wyświetlacz. Tutaj, w przewodniku Dual Monitors Guide, przedstawimy najważniejsze czynniki, których należy szukać, aby znaleźć najlepszą podstawę pod monitor.
Znalezienie najlepszej podstawki pod monitor
Uzyskanie odpowiedniej podstawy pod monitor ma kluczowe znaczenie dla komfortu i ergonomii, szczególnie w przypadku konfiguracji z dwoma monitorami i wieloma monitorami. Twoja stacja robocza jest jednym z najcenniejszych aspektów codziennej pracy, zwłaszcza jeśli jesteś jednym z milionów ludzi, którzy spędzają większość dni pracując przed ekranem komputera. Dlatego ważne jest, aby zachować je jako najbardziej komfortowe i sprzyjające pracy miejsce.
Dlaczego warto skorzystać z opcji Dual Monitor lub Triple Monitor Setup?
Posiadanie dwóch lub więcej ekranów siedzących obok siebie (ułożonych jeden na drugim) może łatwo zapewnić miejsce na ekranie, które jest potrzebne do obsługi wielu aplikacji, programów i okien w komputerze. Być może nie sądzisz, że potrzebujesz dodatkowej przestrzeni na ekranie, ale po prostu pomyśl o ilości czasu, który spędzasz klikając i przełączając się między oknami i kartami, emailami, arkuszami kalkulacyjnymi, obrazami, kalendarzami, itp. tam i z powrotem. Drugi ekran z pewnością pozwoli Ci zaoszczędzić mnóstwo czasu.
Jeśli pracujesz wyłącznie z laptopem lub netbookiem, podłączenie monitora LCD umożliwia pracę na urządzeniu przenośnym z większym ekranem. Jak więc wybrać najlepszą podstawkę pod monitor do swojej stacji roboczej? Oto najważniejsze rzeczy, których należy szukać.
Jakość i materiał budowlany
Oczywiście, nie możemy oceniać jakości produktu na podstawie jego ceny. Dobry produkt oferuje wartość. Najlepszą wartością, jaką można uzyskać ze stoiska z monitorem, jest materiał, z którego jest wykonany i jego jakość. Tak więc, jakość wykonania jest najważniejszą rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę przy wyborze stojaka na monitor. Zasadniczo, można zobaczyć jakość produktu poprzez proste sprawdzenie jego materiału i jakości wykonania.
Materiał użyty do budowy stanowiska monitorującego ma duży wpływ na jego wytrzymałość i nośność. Aluminium i stal lita to dwa najbardziej preferowane materiały, ponieważ są one mocniejsze niż rury drążone.
Jeśli chodzi o nośność, będzie potrzebne coś, co z łatwością pomieści oba monitory. Zważ oba monitory (lub sprawdź specyfikację), aby upewnić się, że rozważana podstawa jest w stanie sprostać odpowiednim wymaganiom. Ramiona powinny być w stanie przenosić oba monitory i utrzymywać je stabilnie i bezpiecznie na miejscu.
Stojak nie powinien mieć żadnych oznak elastyczności i powinien być wystarczająco mocny, aby utrzymać, podtrzymywać i utrzymywać monitor na miejscu. Ponadto, ramię podstawki powinno gładko wsuwać się i wysuwać, w górę i w dół, nie wydając żadnych dziwnych dźwięków skrzypiących. Jeśli podstawa wydaje dźwięki za każdym razem, gdy poruszasz jej ramieniem, to jest to dobry znak słabego rzemiosła i niskiej jakości materiału. Ostatnią rzeczą, jakiej oczekujesz od stojaka, jest oddanie i kompromitacja Twojego cennego monitora komputerowego.
Materiał podstawy jest tak samo ważny jak materiał użyty do budowy całego stoiska. To właśnie podstawa utrzymuje stojak i Twój monitor na miejscu. Wiele stoisk na rynku składa się dziś z wysokiej jakości materiałów plastikowych lub niemagnetycznych (polerowane aluminium), a niektóre z nich korzystają z metalowej podstawy.